filmowa cafe kijow.centrum Przejdź do Klub OFF. Kijów kijow.centrum
11

Gorąca czekolada

        Gorąca czekolada JULIUS MEINL przygotowywana jest codziennie przez naszych wspniałych pracowników. Znają oni recepturę...
Zobacz więcej

A A A

O kinie Kijów.Centrum - kino cyfrowe
Filmowa Cafe znajduje się na antresoli kina Kijów.Centrum. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące kina.

 

Kijów.Centrum to nowoczesne kino z tradycją. Kijów.Centrum to coś więcej niż kino, to także centrum rozrywki, gdzie oprócz filmów, zobaczyć można koncerty, transmisje oper LIVE HD, transmisje baletów LIVE HD, kabarety. Tutaj odbywają się konferencje, kongresy i spotkania biznesowe. Jest to jeden z głównych obiektów festiwalowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Filmów Niezależnych OFF PLUS CAMERA oraz gospodarz Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja.

                       

 

Sale:


Sala Duża: Największa i najlepsza sala kinowa w mieście. 828 wygodnych foteli, w których zpomina się o całym świecie. Najwyższa, cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, kino trójwymiarowe, klimatyzacja oraz ogromny ekran 180m2. Każda wizyta w tej sali staje się prawdziwą przygodą.

              

 

Sala Studio: Studio to wyjątkowo nastrojowa i kameralna sala KIJÓW.CENTRUM. Przestrzeń, która zabiera widza na niemal prywatne spotkanie z filmem. Mały rozmiar oraz nieprzeciętny wystój sali budują wrażenie niezwykłości tego miejsca.
Studio to również niebagatelny repertuar, najlepsze i najbardziej wyszukane propozycje filmowe. Kino studyjne i artystyczne, kino dla najmłodszych, a także seanse VIP i spotkania zamknięte organizowane na życzenie widza.
32 miejsca

              

 

klub OFF.Kijów : Znajdziecie tu wszystko to, co w filmie najlepsze jak i „hity” klasy najgorszej. Nie zabraknie również koncertów młodych krakowskich zespołów, warsztatów dla miłośników fotografii i cyklicznych wystaw np. grafiki komiksowej. By ułatwić wybór, filmy zostały „ubrane” w różne cykle tematyczne. I tak w każdy KRWAWY PONIEDZIAŁEK zobaczyć możecie „majstersztyki” klasy najgorszej, takie jak Plan 9 z Kosmosu Eda Wooda czy Zabójcze Ryjówki. Filmy w podziemnej 3-ciej sali, można oglądać na dwóch ekranach, na których film wyświetlany jest jednocześnie.
Bilety na wszystkie seanse kosztują jedyne 12zł! Oprócz Krwawych Poniedziałków, na które wstęp jest bezpłatny.

              

 

Filmowa Cafe: Miękkie fotele, nastrojowe oświetlenie i muzyka filmowa tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca. Do tego wspaniały, panoramiczny obraz pulsującego życiem miasta za oknem. Każdy gość może spróbować wyśmienitej, świeżo zmielonej kawy, skosztować jednego z nietypowych deserów lub zaskakujących alkoholowych trunków. Filmowa Cafe to miejsce, gdzie o poranku można poczytać prasę lub popracować (bezprzewodowy i bezpłatny Internet), a wieczorem obejrzeć specjalny pokaz filmowy na ogromnym telebimie.
Wszystkie wydarzenia bezpłatne i otwarte dla każdego!
Bezpłatne Wi-Fi
Telebim 250 x 170 cm
Klimatyzacja

              

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:


  

 

 

 

 

 

 

PATRONI I SPONSORZY:

 

 

 

PARTNERZY STRATEGICZNI:

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

KINOWY SYSTEM CYFROWY - kino przyszłości

stabilny i bardzo jasny obraz, duże nasycenie barw
zawsze ta sama jakość obrazu
krystalicznie czysty dźwiękProjektor Barco DP2K-32B
Ta linia projektorów cyfrowych to najwyższa jakość, DP2K-32B daje najjaśniejsze światło pośród cyfrowych projektorów dla kin na planecie. Dzięki tej produkcji światła DP2K-32B jest najlepszym projektorem dla obrazów 3D .
Unikalny DP2K-32B rozjaśni ekrany, aż do 32m (105ft) szerokości z jego niezrównaną jasnością obrazu, żywymi kolorami i wyjątkowo bogatymi kontrastowymi poziomami.
Ta zdumiewająca jakość obrazu stworzy niezrównane odczucia 3D które doświadcza widzowie w kinie.

1.Projektor DP2K-32B należy do tzw. Serii II projektorów posiadających certyfikaty zgodności z wymaganiami DCI, jest w pełni kompatybilny z wymaganymi zabezpieczeniami oraz daje możliwość uaktualnienia wszelkich nowych wymagań dotyczących zabezpieczeń i formatów/typów sygnałów,

2.Daje możliwość wyświetlania filmów zapisanych w trybie HFR (High Frame Rates) m.in. wprowadzanego na ekrany pierwszego filmu w tej technice Hobbit 3D i jest zogdny zarówno z 48, jak i 60 klatkami obrazów 2D i 3D.

3.Zastosowany jest najnowocześniejszy moduł toru optycznego dający ponad 15% większą jasność


Kończy się era taśmy filmowej. Rewolucja cyfrowa porównywalna jest do tej z lat 1927 – 1930, kiedy pojawienie się filmu dźwiękowego odmieniło oblicze kinematografii. Wkrótce standardem będzie Cyfrowy Projektor Kinowy, który jako pierwszy Krakowie został zainstalowany w KIJÓW.CENTRUM, już w listopadzie 2007!

 


W przypadku tradycyjnej taśmy filmowej, wskutek wielokrotnego użycia, nierównomiernego oświetlenia, działania migawki, zabrudzeń i uszkodzeń mechanicznych jakość obrazu stopniowo się obniża. W przypadku d-cinema – bez względu na ilość projekcji pozostaje zawsze ta sama, a obraz w każdym miejscu jest idealnie ostry, stabilny, klarowny. Kino Cyfrowe oznacza również krystalicznie czysty dźwięk, większą rozpiętość kolorystyczną i nasycenie barw.

Czy Kino Cyfrowe stanie się standardem na całym świecie? Ze względu na techniczne i estetyczne zalety formatu cyfrowego wszystko wskazuje na to, że nastąpi to prędzej czy później - optymistyczne prognozy mówią o najbliższej dekadzie. D-cinema (digital cinema) zdobywa rynek amerykański i europejski, w Polsce KIJÓW.CENTRUM znalazło się w pierwszej piątce kin stosujących technologię cyfrową.

Obiegowa opinia głosi, że d-cinema działa na podobnej zasadzie, jak kino domowe lub zwykły rzutnik multimedialny. Prawda jest zupełnie inna: wymaga ono specjalistycznego, bardzo drogiego Kinowego Systemu Cyfrowego, którego parametry techniczne zostały precyzyjnie określone przez ekspertów. W 2002 roku siedem największych światowych firm producenckich – 20th Century Fox, MGM, Paramount, Universal, Sony, Buena Vista i Warner Bros, utworzyło konsorcjum o nazwie Digital Cinema Initiative (DCI), które w 2005 roku opracowało standardy kina cyfrowego. Surowe normy d-cinema, określane również jako „standard hollywoodzki”, to szereg szczegółowych specyfikacji gwarantujących wysoką jakość obrazu i skuteczne antypirackie zabezpieczenia.

Taśmę 35 i 70 mm w kinie cyfrowym zastępuje nośnik w postaci dysku twardego. Płyta CD często nie jest w stanie pomieścić ogromnej liczby danych zamieszczonych na kopii cyfrowej. Na przykład trwający 100 minut film o standardowej dla Kina Cyfrowego rozdzielczości 2K zajmuje nawet do 200 GB. Filmy wyświetlane są za pomocą profesjonalnego Cyfrowego Projektora Kinowego, którego działanie sterowane jest przez Cyfrowy Serwer Kinowy. Uzupełnieniem jest Cyfrowy System Dźwiękowy, umożliwiający osiąganie efektów najwyższej jakości.

Na potrzeby wielkoformatowej projekcji na kinowym ekranie konieczne jest zastosowanie bardzo wysokiej rozdzielczości, pozwalającej zachować optymalną jasność i kontrast wyświetlanego obrazu. Przy zastosowanej w KIJÓW.CENTRUM rozdzielczości 2K na ekranie pojawia się w każdej linii poziomej 2048 pikseli, a w pionie – 1080 – w sumie 2,2 milionów pikseli. Takie parametry na dużym ekranie można osiągnąć jedynie dzięki specjalnym urządzeniom Kina Cyfrowego, których koszt sięga 100.000 euro.

D-cinema to nie tylko zwrot technologiczny w świecie kina. Kino Cyfrowe otwiera przed publicznością niezliczone możliwości repertuarowe – pozwala wprowadzić na sale kinowe relacje z wielkich wydarzeń muzycznych i widowisk sportowych, gry interaktywne, filmy 3D w niespotykanej dotąd jakości cyfrowego dźwięku i obrazu… Kino przyszłości to projekt multimedialny, centrum rozrywki, w którym swojego miejsca zapewne będzie poszukiwać również kultura alternatywna. Ze względu na redukcję kosztów produkcji kopii d-cinema jest także fantastyczną drogą rozpowszechniania rodzimej sztuki filmowej, a także ogromną szansą dla kina niezależnego, dokumentalnego, animacji i wszelkich eksperymentów artystycznych.

 


Od listopada 2007 technologia kina cyfrowego oraz 3D w KIJÓW.CENTRUM

 

 

Przydatne linki: